Celem tej akcji, której adresatami są zwykli kierowcy, jest propagowanie prawidłowych zachowań na drodze i bezpiecznej jazdy. Chcemy aby Bezpieczny Rajd Małopolski był wydarzeniem na miarę całego województwa nagłaśniającym konieczność zachowania bezpieczeństwa na drogach.
Celem rajdu jest przejechanie w określonym czasie wyznaczonej trasy pomiędzy trzema największymi ośrodkami miejskimi w województwie:
Kraków – Nowy Sącz – Tarnów. Start i meta miały by miejsce w Krakowie.
Trasa Rajdu to ok 280 km i obejmuje przejazd z Krakowa przez Wieliczkę, Gdów, Tęgoborze do Nowego Sącza, stamtąd przez Zakliczyn do Tarnowa i powrót autostradą do Krakowa. Uczestnikami rajdu mogą być kierowcy posiadający prawo jazdy kat B od co najmniej 6 miesięcy. W każdym samochodzie będzie jechał sędzia instruktor nauki jazdy – sprawdzający prawidłowość zachowań na drodze i przydzielający karne minuty za niewłaściwe zachowanie kierowcy. Punkty Karne będą przyznawane wg taryfikatora mandatów przygotowanego przez KW Policji w Krakowie.
W trakcie rajdu w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu uczestnicy wezmą udział w konkurencjach sprawnościowych, w których będą mogli uzyskać dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej.
Uczestnicy jadą pojedynczo (plus sędzia) lub w parach. Uczestnicy jadą swoimi samochodami, z tym że organizatorzy uczestnikom, którzy ukończą Rajd zapewniają tankowanie do 30 litrów paliwa na koszt organizatora.
Na walnym zebraniu Małopolskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Kształcących Kierowców, które odbyło się 16 lutego 2014r. doszło do odznacznia...naprawdę. Lista odznaczonych znajduję się w linku obok
I stało się...minął kolejny rok i znów mamy zaszczyt zaprosić wszystkich Państwa na super konkurs aby sprawdzić kto w tym roku jest najlepszym instruktorem w małopolsce (a może instruktorką? :-)). Jak Państwo zapewne widzicie nadeszły cięższe czasy dla naszego środowiska, a wygrana w takim konkursie z pewnością będzie bardzo dobrą reklamą dla instruktora i jego ośrodka.
P.S. może nawet załapiecie się Państwo na darmowego grilla:-)
Szczegóły konkursu w zakładce "konkursy" lub po kliknięciu poniższego linka.
Niezmiernie miło jest nam poinformować Państwa, że mimo ogromnych obowiązków nałożonych na nasze ośrodki, połączonych z brakiem wpływów finansowych z nowych kursów, które powodują nerwową atmosferę, udało się doprowadzić do skutku powołane przez nasze Stowarzyszenie konsorcjum na kasy fiskalne. Większość z Was pewnie teraz myśli, że konsorcjum jest prostą sprawą, wystarczy pogadać z różnymi firmami, zwołać środowisko i już. Banał prawda? Niemniej jednak nie oszukujmy się, bo od wielu lat środowisko OSK było coraz bardziej podzielone i niejednomyślne, z powodu różnych czynników, o których zapewne wie każdy z branży. Dlatego też jednym z priorytetów działalności MSNKK są działania mające na celu poprawę tej sytuacji i zjednanie podzielonych środowisk poprzez rozmowy prowadzone przy okazji zakupu kas fiskalnych. Konsorcjum po "burzliwych" naradach zadecydowało, że najlepszym (cena-jakość) oferentem jest firma SKF reprezentowana przez Pana Piotra Nowaka. Dodatkowo oferent ten umożliwił nam również promocyjny zakup potrzebnego podpisu kwalifikowanego.
Gratulujemy zwycięzcy i mamy nadzieję, że współpraca z OSK stanie się przyjemna i bezproblemowa.
Admin Grześ
Wszyscy właściciele szkół nauki jazdy, instruktorzy, a nawet egzaminatorzy zauważyli, że w ciągu ostatnich lat nasza branża staje się coraz cięższym "chlebem na życie". Rosnące bezrobocie sprawia, że do naszego zawodu coraz częściej trafiają osoby z tzw. "przypadku", zmuszone do wykonywania naszej profesji. Niemniej jednak każdy wie, iż zawód ten, ze względu na swoją specyfikację, nie jest dla każdego. Życie pokazuje, że nalepiej sprawdzają się w nim osoby, które wykonują tę pracę z pasją, traktując ją jako coś więcej. Takie osoby należy przede wszystkim wspierać, bo dzięki nim następuje poprawa bezpieczeństwa na naszych drogach, na czym zależy chyba wszystkim, prawda? W osobie klienta widzą one kolejną "postawę drogową" do ukształtowania, a nie (jak niektórzy) kolejne korzyści majątkowe w postaci "850 zł", gdyż takie ceny kursów są niestety coraz częściej spotykane. W obecnych czasach wraz ze wzrostem cen na wszelkiego rodzaju usługi, w naszym środowisku dzieją się istnie magiczne cuda, których nie przewidzieliby nawet Majowie. Może przewidując koniec świata mieli to właśnie na myśli? Podczas gdy ceny paliw, pojazdów, wynajmu sal i placów manewrowych, kosztów życia i energii wzrastają - nauka jazdy jest coraz tańsza. Ciekawe, prawda? Wtajemniczeni wiedzą, co za tym się kryje - nic innego, jak tylko drastyczne obniżanie poziomu szkolenia. Nawet renomowane firmy muszą coraz bardziej oszczędzać, gdyż kogo będą szkolić, skoro w obecnych czasach klient zwraca uwagę przede wszystkim na cenę kursu? Wszystko przekłada się również na egzaminatorów, którzy nie mogą przecież "oblać" wszystkich. Obecnie coraz więcej osób otrzymuje pozytywny wynik egzaminu, lecz gdyby cofnąć się wstecz o parę lat, to przy posiadanych umiejętnościach ich wynik byłby z pewnością negatywny. Powyższa sytuacja przekłada się także na statystyki wypadków powodowanych przez osoby początkujące. Jak więc widzimy, sytuacja nie jest najlepsza. Szkołom jazdy brakuje pieniędzy na podwyższanie jakości szkolenia oraz na unowocześnianie taboru, które mogłyby przyciągnąć potencjalnych klientów. Wobec powyższego, w imieniu Małopolskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Kształcących Kierowców, zakładam dwa konsorcja, które mają na celu zapewnić tańsze pojazdy szkoleniowe oraz sprzęt fiskalny. Od marca 2013 r. zostanie wprowadzony obowiązek rozliczania się za pomocą kas fiskalnych, natomiast w drugiej połowie roku planowana jest wymiana aut w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krakowie. Istnieje możliwość wspólnej realizacji przetargu wraz z MORD Kraków. Rozmowy trwają. Poniżej prezentujemy notaktę ze spotkania z dyrektorem MORD Kraków Panem Markiem Dworakiem.
Dla zainteresowanych podaję link do ww. konsorcjum
Zgłoszenia proszę kierować na adres: mave1@o2.pl lub bezpośrednio z formularza zawartego w dziale "kontakt".
Zapraszam, Grześ
administrator Grześ